Karadeniz Sürücü Kursu | 0 362 233 00 90

Kurumumuz lkadım ilçesi, İstasyon Mahallesi Engin Sk. No:39/4 adresinde (şoförler ve otomobilciler odası binası), Emniyet teşkilatından emekli, Trafik. polis memurları Sinan GÜR ve Haydar TÜRK  tarafından 2009 yılında ocak ayında faliyete başlatılmış, 2017 yılı ekim ayından itibaren, Atakum ilçesine nakil yapılarak, yeni adresimizde faaliyete devam etmekteyiz. Kurumumuzun öncelikli amacı; Atatürk ilkeleri doğrultusunda, trafik adabı çercevesinde,kaliteli eğitim vererek, nitelikli sürücüler yetiştirip topluma kazandırmaktır.   

 • s Cüzdanı fotokopisi
 • Öğrenim belgesi aslı ve fotokopisi
 • Biyometrik Vesikalık Fotoğraf ( 2 Adet ) 
 • Sağlık Raporu (Aile hekiminden Ücretsiz alabilirsiniz.)
 • Kan gurubu belgesi veya beyanı
 • Fark sürücü belgelerinde sürücü belgesi fotokopisi
 •  "B" sınıfı sürücü sertifikası için 2 saat simülatör olmak üzere toplam 16 saat akan trafikte eğitim verilmektedir. Direksiyon eğitimlerimiz adaya en uygun son model araçlarla,konusunda uzman emekli Trafik Polisi Emin KARACA tarafından verilmektedir. Hocamız 25 yıl emniyetin trafik bölümünde çalışarak 2008 yılından itibarende kursumuzda kesintisiz direksiyon usta öğreticii olarak çalışmaktadır. Alınacak olan 16 saat direksiyon eğitimi ile trafikte rahatca araç kulanacak seviyeye gelinmektedir. Ancak alınacak bu eğitimde soncunda bazı adayların aşırı heyecen ve panik durumları gözardı edilmemelidir. "Sizlere yönetmelikte belirtilen ölçülerde kaliteli  bir direksiyon eğitimi vereceğimize söz veriyoruz." Başarımız kursumuza müracaatta direksiyon sınav sonuç formlarından gözlenebilir. Başarı hiç bir zaman tesadüf değildir,çalışılmadan elde edilemez.

  EHLİYET SINIFLARI Ehliyet Sınıfları

  Kursumuzdan Aşağıdaki Ahliyetleri Alabilirsiniz.

  A  İlk kez sürücü belgesi alacaklar 24 yaşı bitirmiş veya 2 yıllık A2 sürücü belgesinin olması gerekir.(yaş şartı aranmaz)

  A1  sınıfı sürücü belgesi silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen motosikletler kullanır. Müracaatta adayın16 yaşı bitirmiş olması gerekir.

  A2  sınıfı sürücü belgesi gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen motosikletler kullanılır. Müracaatta adayın 18 yaşı bitirmiş olması gerekir.

  B sınıfı sürücü belgesi otomobil ve kamyonet kullanacaklara verilir. Müracaatta adayın 18 yaşı bitirmiş olması gerekir. 

  B OTOMATİK

  C sınıfı sürücü belgesi kamyon ve çekici kullanacaklara verilir.  Müracaatta adayın 21 yaşı bitirmiş  ve en az "B" sınıfı sürücü belgesi olması gerekir. 

  CE sınıfı sürücü belgesi C sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara verilir.

  D  sınıfı sürücü belgesi minibüs ve otobüs kullanacaklara verilir. Müracaatta adayın 24 yaşı bitirmiş  ve en az "B" sınıfı sürücü belgesi olması gerekir. 

  AYRICA UZMAN EĞİTİCİLERİMİZDEN ÖZEL DİREKSİYON DERSİ ALABİLİRSİNİZ.

  Ofis Telefon

  0 362 233 00 90

  Sinan GÜR

  0 542 625 98 98

  Haydar TÜRK

  0 505 488 65 23

   

  Adres:

  Yeni Mahalle Mahallesi 3133. Sokak No:8/A Atakum SAMSUN