Giriş yap

FALCON OPERASYONEL KİRALAMA HİZMETİ

FALCON OPERASYONEL KİRALAMA HİZMETİ

FALCON OPERASYONEL KİRALAMA HİZMETİ

 

Operasyonel Filo Kiralama, kiralayanın amacının kiraladığı araca sahip olmaktan çok en verimli şekilde yararlanmak olduğu kiralama türüdür.

Operasyonel Filo Kiralama Hizmeti, araç satın almaya göre birçok avantaj sunar. Bu avantajları 3 ana başlık altında toplamak mümkündür; Finansal Avantajlar, Maliyet ve Vergi Avantajları ve Operasyonel Kolaylık.

 

Finansal Avantajlar

 

Özsermaye Kullanımı: Satın almada araç bedelinin tamamı ödenir. Kiralama yoluyla sağlanacak avantajla kullanılmayan nakit veya bankalardaki kredi limiti, işinizle ilgili bir yatırım yapmanıza fırsat sağlar.

Nakit Akışı & Bütçeleme Kolaylığı: Özsermaye kullanılmadığı için de firmaların nakit akışı etkilenmez. Kira bedelleri düzenli ve sabit olduğu için nakit akışı planlanabilir. Aylık ödemeler sayesinde maliyetler sabitlenir ve eşit dağılımlı bir gider bütçesine destek oluşturur.

İkinci El Değer Riski: Aracın dönem sonu ikinci el değer riskinin tamamı operasyonel kiralama hizmetini veren şirket tarafından üstlenilir.

 

Maliyet ve Vergi Avantajları

 

Araçlar uygun koşullarda satın alındığından uygun bütçeli kiralama maliyetleri ortaya çıkar.

Aracın kullanım sonunda satılırken, defter değeri ile satış değeri farkından vergi ödenmesi gerekir. Operasyonel kiralamada vergilendirme söz konusu değildir.

Aracı satın almanız durumunda KDV’si maliyete ilave edildiğinden, indirilecek KDV olarak kullanılamaz. Kiralama durumunda ise kira faturasındaki KDV’nin tamamı indirilecek KDV olarak kullanılabilir.

Aracın satın alınması durumunda MTV kanunen kabul edilmeyen gider olarak kabul edilir. Kiralamada ise kira bedellerine dahil olduğundan, gider olarak gösterilerek vergiden düşülür.

Aylık kira bedelleri gider olarak kurumlar vergisi matrahından indirilebilir.

 

Operasyonel Kolaylık

 

Personel ve Zaman Tasarrufu: Araçların işletme işlemleri profesyonel olarak koordine edilir. Takip için personel istihdam edilmesine veya zaman ayrılmasına gerek kalmaz. Kiralanan araçlarla ile ilgili her türlü konu için tek bir temas noktası aranır ve hiçbir sorunla uğraşılmaz.

 

Faturalama: Bu hizmetlerin hepsini tek bir fatura altında sabit kiralama bedelleriyle ödemenin avantajı sizlere sunulur.