Giriş yap

Mirza Rent A Car Kiralama Şartlarını Güncelledi

Mirza Rent A Car Kiralama Şartlarını Güncelledi

 

Mirza Rent A car müşterilerine daha iyi hizmet sunmak, kiralama hizmetlerini kesintisiz sürdürmek için kiralama şartlarını güncelledi.
 

Sözleşme ve Ekleri

Teslimat sırasında imzalanacak olan araç kiralama, rentacar sözleşmesine ek olarak bireysel müşterilerimizden kredi kartı veya adlarına düzenlenmiş bir fatura aslı ibraz etmeleri (su,elektrikv.s.) istenmektedir.

Ticari müşterilerimizden ise şirket evraklarını (vergi levhası , imzasilküsü , kimlik fotokopisi) ibraz etmelerini talep etmekteyiz.

Kredi kartı ön provizyon veya 750 TL HGS, OGS ve trafik cezaları için depozit alınmaktadır.

Ehliyet ve Yaş

Kiracının kira sözleşmesi sırasında A,B,C,D grubu araçlar için 20 yaş ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.

Kiralama Süresi 

En az yedi (7) gündür. Uzun kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Fiyatlar 

Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahildir.%18 KDV (katma değer vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir.

Ödeme 

Kiralama anında toplam kira bedeli tahsil edilir. En kısa kiralama 24 saat olup, gecikme halinde her ek saat için uygulanan ücretin 1/3 'ü alınır . Toplam 3 saati geçen gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır. Geçerli American Express, Visa, Diners, Eurocard, Master Card sahiplerinden depozit koşulu aranmaz.

Sigorta 

Lastik patlamaları, far, cam kırılmaları, stepne çalınmaları sigorta kapsamı dışındadır.

Ancak sigortanın geçerli olabilmesi için en geç 48 saat içerisinde trafik kaza zaptı ve alkol raporunun Büromuza ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu olunmaması, kazanın uyuşturucu - alkol etkisi altında olmaması ve yasal hız sınırları içinde yapılmış olması gerekmektedir; aksi takdirde aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur.

Teslim Bırakma 

Rent a car şirketimizin bulunduğu yerlerde teslim bırakma ücretsizdir. Bu kentlerde teslim bırakma, önceden haber vermek koşulu ile; otel, işyeri, gar, liman vb. yerlere yapılabilir. Büromuzun bulunmadığı Şehirlerdeki araç teslim ve iadelerinde kiralanan yerden itibaren 0.2 Euro/km teslim ücreti uygulanır

Trafik Cezaları 

Trafik cezaları ve OGS geçiş ve kaçak geçiş ücretleri müşteriye aittir.

Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir. Zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri, rezervasyonda belirtilen araç türünü değiştirebiliriz.

Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.