Giriş yap

Lider Trafik Müşavirliği 2019 Plan ve Programını Açıkladı

24 Aralık 2018
Lider Trafik Müşavirliği 2019 Plan ve Programını Açıkladı

Unutmayınız ki Ancak Güçlü İş Planları İşletmeleri Zirveye Taşır!

Özveri, azim ve başarı ile harmanlanmış 21 yıl. 2019 yılı Lider Trafik Müşavirliği’nin hizmette 22. Yılı olacak. Geride bırakacağımız 2018 yılı itibari ile sektörde 21 yılı deviren, sektöre birçok ilki kazandıran, müşterilerine teknolojiyi odak noktasına alarak hız, güven ve sıfır hata politikasıyla hizmet sunan Lider Trafik Müşavirliği Yönetim Kurulu Başkanı Halis GÖRKEN ile 2019 için plan ve projeleri hakkında sohbet gerçekleştirme fırsatı bulduk.

2019 Yılı Planımız “Yenilenmek”, Programımız İse “Daha Güçlü İşlere İmza Atmak”.

  • Halis Bey merhabalar. Öncelikle yeni yılınızı ve 22. hizmet yılınızı kutlarız. Malumunuz 2019 yılına girmemize sayılı günler kaldı. Yeni yılda planınız ve programınız nedir? Bu konuda bir çalışmanız var mı?

Halis GÖRKEN’i tanıyanlar iyi bilir ki şahsım tüm işlerimde, gerek şahsi gerekse ticari olsun hayatımda plan ve program vazgeçilmez önem verdiğim bir husustur. Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığım tüm firma ve markalarım da yılın son çeyreğinde bir sonra ki yılın plan ve programını tamamlarız. Plan ve program hazırlama sürecinde firma çalışanlarımın, mali müşavirimin, hukuk danışmanımın, reklam ve pazarlama danışmanımın, çözüm ortaklarımın görüşlerini kesinlikle dikkate alır, sektörel gelişmelerin ve firmamın mali ve idari tablosunu da gözetleyerek kendi inisiyatifim ile plan ve programımı hazırlarım. Bu çerçevede 2019 yılı için planımız yenilenmek, programımız ise daha güçlü işlere imza atmak.

  • Halis Bey yenilenmek derken bu firmalar ve markalar için oldukça yorucu ve zahmetli bir iştir genel olarak. Bu süreci ne şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyorsunuz?

Yenilenme sürecinin yorucu ve zahmetli olduğuna dair tespinizin genelleme olarak ne kadar doğru olsa da bizim için geçerli değil. Geçerliliğini yitirmesinin sebebi ise bizler her yeni güne yeni bir başarı için başlarız. Başarının elde edilmesi için bize zaman kaybettiren, yoran ve müşteriye karşı zor durumda bırakan tüm iş sürecimizi anında güncel teknolojiyi de kullanarak yeniliyoruz. Sektörümüzde kanunlar, yönetmelikler, kurallar sürekli güncellenmekte ve sürekli yenileri ile tanışmaktayız. Böylesine hareketli bir iş sektöründe 21 yılını başarı ile tamamlayan bir firmanın sürekli kendini yenilemesi, tüm iş sürecini anında güncellemesi kaçınılmazdır. Kanunlar, yönetmelikler, sektörel kurallar ve yetkiler sürekli yenileniyor ve elbette bizler de yerimizde durmuyoruz. Hatta öyle ki yenilenen her adıma karşı aldığımız önlem ve çalışmalarımız sektörümüze de öncülük etmektedir.

Yeni Yıl Kazandığımız Kadar Harcayacağımız Ya Da Yatırım Yapacağımız Bir Yıl Olacak!

  • Halis Bey açıkçası 2019 yılı için görüşlerinizi merak ediyoruz. Gerek sektörel olarak gerekse Lider Trafik Müşavirliği’ni nasıl bir yıl bekliyor sizce?

Yeni yıl için çok da duymadığınız ama oldukça önemli bir konuyu size açmak isterim. Yeni yılda eğer hedefleriniz, plan ve programlarınız başarı ve kazanım odaklı ise o vakit yapacağınız tek şey kazandığınız kadar harcamanızdır. 2019 yılı ticari genel görüşüm kesinlikle bu şekildedir; kazandığın kadar harca ya da yatırım yap. Ne yazık ki bankaların kredi politikalarında ki katı ve yukarı yönlü faiz kararları, daralan sektörel pasta dilimi ve ülkenin genel dar boğazdan geçiş süreci bende 2019 yılının daha dikkatli ve daha temkinli bir yıl geçirmemize neden olacağı kanısını yaratıyor. Bu süreci hasarsız, kayıpsız hatta büyüme hedefleri ile tamamlayabilmemiz için kazandığımız her kuruşun değerini bilmeli, öz sermaye ve yeni borçlanmalara bulaşmadan kazanımlarımız ile işlerimizi yürütmeliyiz.

Lider Trafik Müşavirliği olarak yeni yılda hizmet kategorilerimizde kendimizi daha iyi anlatmayı hedefliyoruz. Sektörümüzde daha güçlü ve halis işlere, projelere imza atmak istiyoruz. 2019 yılının son zamanlarda hızla yol aldığımız sektörde liderlik vasfımızı taçlandıracağımız bir yıl olacağını düşünüyorum. Bu anlamda gerek çalışma ekibimizde gerekse çalışma prensiplerimiz de yenilenme sürecimizi kısa süre önce başlattık ve sona geldik. Bizler son dokunuşları yapıyor ve yeni yılı sabırsızlıkla bekliyoruz.